Офіційно: у Євросоюзі відкрили кордони для українців: що дозволили - АВЕНТУР

Київ

вул. Тарасівська 3
kyiv@aventour.ua

Пн. - Пт. 9:00 - 18:00
Сб 10:00 - 15:00

Дніпро

вул. Старокозацька 10
dp_city@aventour.ua

Пн. - Пт. 9:00 - 18:00
Сб 10:00 - 15:00

Запоріжжя

пр. Соборний 216
zp_city@aventour.ua

Пн. - Пт. 9:00 - 18:00
Сб 10:00 - 15:00

Харків

вул. Сумська 77/79
kh_city@aventour.ua

Пн. - Пт. 9:00 - 18:00
Сб 10:00 - 15:00

 Офіційно: у Євросоюзі відкрили кордони для українців: що дозволили

 Офіційно: у Євросоюзі відкрили кордони для українців: що дозволили

Українці з 15 липня отримали можливість вільно подорожувати до країн Європейського Союзу. Водночас, залежно від правил тієї чи іншої держави, для цього туристам може знадобитися сертифікат про вакцинацію проти коронавірусу або наявність негативного тесту.

Відповідне рішення про відкриття кордонів для громадян України в Раді ЄС ухвалили цього четверга.

Зауважимо: таке “зелене світло” не означає, що українці безперешкодно зможуть в’їжджати на територію всіх країн-членів Європейського Союзу. Адже рішення Ради ЄС є лише рекомендацією для цих держав.

Шановні друзі, в контексті новин про відкриття кордонів ЄС для громадян України, хочу дещо розвіяти надлишковий оптимізм.
Дане рішення ЄС не є юридично зобов’язуючим, а це головне. Тобто кожна країна буде самостійно приймати рішення про відкриття кордонів для громадян України. Наразі в середині шенгенської зони панує туристичний хаос. Наприклад громадяни Польщі не зовсім розуміють як їм доїхати автобусом до Італії і які вимоги потрібно виконати проїжджаючи через транзитні країни. Словаччина дотепер пускає громадян ЄС тільки вакцинованих і попередньо зареєстрованих на відповідному сайті.
Греція відкрила свої кордони громадянам України незважаючи на рекомендації ЄС і на її перелік «безпечних» країн виходячи зі своїх економічних інтересів і ігноруючи думку решти членів ЄС.
Польща два тижні тому прийняла рішення, про те, що ВСІ (навіть громадяни Польщі) хто прибувають на її територію з країн, що не знаходяться в ЄС та/або шенгенської угоди всі мають піти на десятиденний карантин. Таке рішення викликало шквал критики в туристичному середовищі бо на момент рішення в Туреччині, Тунісі та Єгипті відпочивали тисячі туристів. Але позавчора керівники відповідних дипломатичних установ «попили чаю» в Стамбулі і Туреччина відразу стала «безпечною» для громадян Польщі. При тому, що на анталійських курортах разом відпочивають туристи з Росії (вкрай «небезпечної» країни), України, Азербайджану (вкрай «безпечної» країни) і потім розлітаються по своїх домівках.
Кожна країна Європейського Союзу приймає рішення про обмеження в часи епідемії і тому виникають дуже дивні ситуації.
Ще декілька рішень європейських можновладців у «боротьбі» з епідемією:
– донедавна Польща дозволяла перевозити пасажирів в автобусі не більше 50% наявних місць, Словаччина 75%, Хорватія 100%, а Угорщина 50%. Задача з зірочкою, скільки пасажирів можуть поїхати з Кракова на відпочинок в Хорватію, якщо вони їдуть транзитом через Словаччину і Угорщину.
– в Іспанії дозволено проводити екскурсії по місту групою не більше 15 осіб (можу трохи помилитися кількістю) бо це НЕБЕЗПЕЧНО і всі можуть перехворіти, але в автобусі перевозити 45 чоловік можна. І то нічого, що їхати в одному автобусі абсолютно безпечно, а на екскурсію в складі групи йти разом ДУЖЕ НЕБЕЗПЕЧНО.
Тому в сьогоднішніх діях ЄС щодо кордонів, логіка відсутня повністю! Наберіться терпіння споглядаючи на паноптикум європейської бюрократії. Подорожі по Європі до яких ми звикли будуть! – це точно, але відновлюватимуться поступово і доступними лишатимуться окремі країни, а не шенген загалом.

Будьте в курсі всіх акцій і розпродажів: підпишіться на нашу сторінку в Фейсбуці аба Instagram а також читайте наш канал в Telegram!

 Офіційно: у Євросоюзі відкрили кордони для українців: що дозволили
5 (100%) 1 Голос[ов]