Літаки залишаються найбезпечнішим видом транспорту - АВЕНТУР

Київ

вул. Тарасівська 3
kyiv@aventour.ua

Пн. - Пт. 9:00 - 18:00
Сб 10:00 - 15:00

Дніпро

вул. Старокозацька 10
dp_city@aventour.ua

Пн. - Пт. 9:00 - 18:00
Сб 10:00 - 15:00

Запоріжжя

пр. Соборний 216
zp_city@aventour.ua

Пн. - Пт. 9:00 - 18:00
Сб 10:00 - 15:00

Харків

вул. Сумська 77/79
kh_city@aventour.ua

Пн. - Пт. 9:00 - 18:00
Сб 10:00 - 15:00

Літаки залишаються найбезпечнішим видом транспорту

Чи розповсюджуються віруси на борту літака? Це питання часто задають, коли мова йдеться про безпеку польотів під час нинішньої коронавірусної кризи. Багато пасажирів можуть подумати, що вони опинилися в замкненій пастці і дихають тим же повітрям, що й інші кількасот пасажирів. Проте декілька наукових досліджень виявили, що повітря в літаку одне із найчистіших серед усіх видів транспорту.

Ви можете бути здивовані, дізнавшись, що повітря в салоні літака не законсервоване і постійно оновлюється. Морозне, свіже повітря з температурою -55 градусів з верхніх шарів атмосфери потрапляє в літак через компресори двигунів за допомогою системи відбору повітря.

Оскільки повітря, після проходження через двигуни, сильно нагрівається, то його охолоджують за допомогою багатоступеневих теплообмінників. Після охолодження повітря подається в герметичний салон і змішується з повітрям в кабіні.

При цьому, для підтримки сталого тиску повітря в салоні, частина повітря періодично виходить з літака через спеціальні клапани. Під час всього цього процесу атмосфера на борту літака буде «оновлюватися» в середньому близько 20 разів на годину.

Важко сказати точно, коли повітря на борту літака повністю оновиться, але, всередину постійно повільно надходить нове повітря, а старе повітря виходить, тому з кожним вдихом ви отримуєте інше, чистіше повітря.

Атмосфера всередині салону теж не стоїть на місці і постійно циркулює через HEPA фільтри, що видаляють 99,7 відсотків всього біологічного чи патогенного матеріалу. До того ж, кожні 3-7 рядів мають своє, так би мовити, власне повітря, яке не змішується з повітрям інших рядів.

“Існує підвищений ризик зараження, коли ви знаходитеся в обмеженому просторі, такому, як літак або метро, але літак є набагато безпечнішим місцем через багатоступеневу вентиляційну систему”, – каже доктор Марк Гендрю, фахівець з надзвичайних ситуацій та авіаційної медицини в Клініка Лейї в Берлінгтоні, штат Массачусетс.

Більші шанси підхопити якусь заразу в салоні будь-якого транспорту не через повітря, а через мацання поверхонь, таких як столики, крісла, екрани мультимедійної системи та підлокітники. На них можуть накопичуватися віруси та бактерії, тому не варто колупатися в носі та чухати очі брудними руками. Носіння маски теж допомагає запобігти передачі будь-яких вірусів через краплі слини в диханні (які осідають на поверхнях).

Перевагами повітряного транспорту є те, що під час польоту не заходять нові пасажири, а після кожного рейсу салон прибирається і дезінфікується. Колосальна різниця в чистоті порівняно з приміськими електричками чи міськими маршрутками, що якісно дезінфікуються лише раз в житті, коли горять після короткого замикання.

Можлива ця криза дасть поштовх внутрішнім авіаперевезенням в Україні, оскільки летіти годину з Києва до Одеси значно безпечніше, ніж їхати всю ніч потягом чи автобусом. Побачимо, коли наш головний міністр дозволить відкрити небо для регулярних рейсів.
Автор: Виталий Трубников

Літаки залишаються найбезпечнішим видом транспорту

Гарячі тури –> https://aventour.ua/goryashie_tury/

Літаки залишаються найбезпечнішим видом транспорту
5 (100%) 1 Голос[ов]